Sabaj

Zalety aktywnego portu RJ-45 w naszych podnośnikach TV

aktywne gniazdo rj 45 sabaj 1

W dzisiejszych czasach mamy ogromne możliwości korzystania z inteligentnych urządzeń, które ułatwiają nam dzień lub powodują, że codzienność staje się niezwykła. Montaż windy TV i standardowe sterowanie to tylko jedna z opcji, ale nawet tak prozaiczną czynność można przenieść o poziom wyżej.

aktywny port rj 45 podnosnik tv sabaj

Dla większej wygody użytkowania

W zależności od modelu windy, który posiadasz, możesz wybrać dodatkowe akcesoria, które poprawią komfort użytkowania. Jeśli posiadasz windę z aktywnym gniazdem RJ-45, możesz zastosować kilka rozwiązań, które mają dopasowaną do gniazda wtyczkę. Co to jest RJ-45? Nazwa pochodzi od angielskiego zwrotu – Registered Jack 45 i jest to ustandaryzowane połączenie – wtyczka i gniazdo, służące do łączenia urządzeń głosowych i transmisji danych pomiędzy urządzeniami. Choć jest bardzo podobny, nie należy mylić go z kablem Ethernet.

additional steering options rj 45 scheme k premium rf sabaj system

Sterowanie pilotem czy urządzenie smart home?

Jeśli wybrałeś podnośnik typu IR, w standardzie otrzymujesz odbiornik podczerwieni – IR-EYE firmy Sabaj, ale możesz dokupić dodatkowe urządzenia. W zależności od zakresu ruchu Twojego podnośnika możesz podłączyć dodatkowe przyciski sterujące w dwóch lub czterech kierunkach (K-BTN-2 WAY lub K-BTN-4 WAY) i zamontować je na meblu, np. na podłokietniku Twojego ulubionego fotela. Innym pomysłem jest zastosowanie przewodu Sabaj z zaciskami (K-PLC), który poprzez tzw. “suche styki” można podłączyć do systemów smart home typu Lutron czy KNX. Oba urządzenia posiadają przewód o długości 3 metrów.

Smartfon zawsze pod ręką

Być może wolisz sterować swoim urządzeniem za pomocą aplikacji na telefon? W takiej sytuacji proponujemy moduł sterujący na smartfona z systemem Android/iOS (K-SMRT-4). Urządzenie to może być sparowane poprzez sieć Wi-Fi z aplikacją wBox oraz innymi urządzeniami, takimi jak Amazon Alexa czy Google Home. W przypadku chęci skorzystania z więcej niż jednego z powyższych rozwiązań (IR-EYE, K-BTN, K-PLC, lub K-SMRT) potrzebny jest RJ-SPLITTER – rozdzielacz gniazda dla połączeń RJ-45.

additional steering options rj 45 scheme k eco ir sabaj system 1

Pilot radiowy

Rozwiązaniem, które nie wymaga połączenia przez gniazdo RJ-45 jest pilot RF-REMOTE z 2 lub 4 przyciskami. To bezprzewodowe urządzenie wykorzystuje częstotliwość radiową do sterowania wszystkimi typami podnośników i stojaków Sabaj. Jeśli wybrałeś typ RF naszego podnośnika, to otrzymujesz go w standardowym wyposażeniu zamiast IR-EYE, który możesz dokupić, jeśli Twój port RJ-45 jest aktywny i zaprogramować własnego pilota IR. Może to być ten sam pilot, którego używasz do obsługi telewizora.