
Kupiłeś nowy telewizor, który chcesz postawić na swojej wieloletniej komodzie. Zabierasz się za jego montaż i nagle okazuje się, że podstawa jest za szeroka. Dotyczy Cię ta historia? Nie musisz wymieniać mebla, przychodzimy z pomocą!
Czy istnieje uniwersalna podstawa do telewizora?
Cechy, jakimi powinna się charakteryzować uniwersalna podstawka pod telewizor to stabilność, regulowana szerokość i nośność. Skąd wynikają te wymagania? Stabilność w każdym kierunku zapewni bezpieczeństwo dla naszego ekranu. Nawet telewizor zakrzywiony LED, OLED lub w pokrewnej technologii, który ma inny środek ciężkości niż tradycyjne, płaskie ekrany, bez problemu oprze swój ciężar na dobrze wyprofilowanej podstawie. Jeśli pod telewizor mamy tylko wąskie biurko lub mały stolik, ważna jest regulacja szerokości. W takim przypadku najskuteczniejsze są dwie osobne nóżki pod telewizor. Nośność, czyli maksymalna waga telewizora, jaką może unieść podstawka to też oczywisty parametr. Większość z nas wybiera telewizory o dużej przekątnej, ale jeśli mamy małe mieszkanie lub potrzebujemy telewizor do kampera – wybór padnie oczywiście na mały odbiornik.
Nieoczywiste uniwersalne cechy
Mało kto zdaje sobie sprawę, jak przytwierdzić telewizor do podstawki. Zazwyczaj podstawy lub nóżki są montowane na skrajnych końcach telewizora. Świadomie wybierając stojak warto znać rozstaw otworów VESA z tyłu telewizora. Co to jest VESA? To standaryzowane otwory montażowe, które pozwalają na dobór dowolnego uchwytu lub stojaka, jeśli producent spełnia te wymagania – dokładnie piszemy o tym w artykule „Co to jest standard VESA?”. Wszystkie nasze uchwyty i stojaki spełniają ten standard. Możesz spokojnie wybrać uchwyt Sabaj do telewizora LG i mieć pewność, że otwory pozwolą na jego montaż.
Telewizor na meblu zamiast na ścianie
Często posiadanie zwierząt lub małych dzieci jest argumentem do montażu telewizora na ścianie. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Ściana działowa z płyt gipsowo-kartonowych nie nadaje się do montażu ciężkiego telewizora, jeśli wcześniej nie wzmocnimy jej metalowym stelażem. Klasyczna meblościanka, która zajmuje całą ścianę, też w oczywisty sposób wymusza postawienie telewizora na meblu. Niektóre meble są wręcz stworzone do postawienia na nich odbiornika i zestawu kina domowego – mają gotowe przelotki na kable oraz odpowiednie półki.
Dwie nogi – wiele możliwości
Zadbaliśmy o to, żeby nóżki Uni-Stand były uniwersalnym rozwiązaniem na liczne problemy z montażem telewizora. Stojaki są kompatybilne nie tylko z najpopularniejszymi modelami telewizorów, ale zamontujesz na nich także odbiorniki mniej znanych producentów, jak telewizor Xiaomi, Vivax, Telefunken czy Orion. Dzięki dołączonym tulejkom dystansowym, niestandardowa budowa odbiornika nie będzie przeszkodą. Możesz wyrównać nimi uskok z tyłu obudowy telewizora. Regulowana wysokość konstrukcji zapewnia dopasowanie do każdego rozmiaru ekranu o przekątnej od 22 do 55”.
Niepozorna, ale silna konstrukcja
Stojak otrzymujesz od nas w częściach i to od Ciebie zależy, z których otworów skorzystasz – pod tym względem jest to produkt całkowicie personalizowany. W pudełku znajdziesz zestaw montażowy – dołączone śruby na pewno ułatwią i przyspieszą łączenie elementów. Przesyłka zawiera dwie nóżki, a każda z nich składa się z trzech części – zakrzywionej, stabilnej podstawy, prostego przedłużenia i łącznika, którym dowolnie wyregulujesz wysokość od 45 do 60 cm. Podstawa jest wykonana z 5 mm stali, która posłuży Ci przez długie lata. Wiemy, że czasami martwisz się, jak nie zarysować szafy przesuwając telewizor, dlatego dodaliśmy silikonowe podkładki na powierzchni styku z meblem. Dzięki regulowanej wysokości i szerokości pod telewizorem zmieszczą się pilot, soundbar czy najnowsza konsola.
Najnowsze komentarze