Przeprowadzka na nowe mieszkanie lub remont domu to szansa na reorganizację przestrzeni i wdrożenie pomysłów, dzięki którym znane na co dzień wnętrze stanie się bardziej nowoczesne. W dzisiejszych czasach niektórzy próbują ukryć telewizor, stosując schowki lub po prostu skromny zestaw mebli do postawienia telewizora. Jeśli należysz do osób, które chcą wyróżnić odbiornik jako spójny element wystroju wnętrza, przynosimy Ci garść praktycznych pomysłów.
Telewizor w nowoczesnym mieszkaniu
Czarny telewizor na białej ścianie już nie robi wrażenia na gościach, więc nawet, jeśli zdecydowaliśmy się na estetyczny styl skandynawski, warto zadbać o szczegóły. Zwłaszcza w tak skromnym wnętrzu, telewizor powinien być zamontowany blisko ściany, a stelaż niewidoczny. Takie rozwiązanie sprawi wrażenie, że telewizor lewituje. Położone na całej ścianie lub jej fragmencie panele strukturalne 3D zapewnią gustowną i minimalistyczną aranżację. Jeśli stawiamy na energiczny wystrój, lepiej sprawdzi się kolorowa farba na ścianę za TV. Matowa, ciemna farba optycznie ukryje odbiornik, dlatego jeśli chcemy pochwalić się przed gośćmi nowoczesnym telewizorem, lepiej postawić na odważny kolor lub obrysować fragment ściany za urządzeniem.
Uchwyt ścienny do telewizora a rodzaj ściany
Ceglana ścianka lub fototapeta z imitacją cegły to ciekawe i ostatnio modne tło dla telewizora. Pozornie obita czerwona cegła lub kamień na ścianie to mocny akcent, który przywodzi na myśl loft przemysłowy. Alternatywą jest ściana z desek lub panele, które umożliwiają łatwe ukrycie kabli. Tego typu materiałem lepiej pokryć tylko jedną ze ścian pomieszczenia, żeby efekt nie był przytłaczający. Mniejszą wytrzymałością cechuje się ściana kartono-gipsowa. Decydując się na ściankę działową z płyt gipsowo-kartonowych należy upewnić się, czy telewizor nie jest za ciężki. Stosując nietypowe tworzywo na ścianę za telewizorem warto zadbać o stabilny montaż urządzenia. Niezależnie, czy preferujemy oglądanie telewizji z kanapy czy np. granie na konsoli siedząc na podłodze, możemy dostosować wysokość telewizora używając solidnego podnośnika, który zapewni wygodę i bezpieczeństwo. Do dużych i ciężkich telewizorów najlepszych do nocnych turniejów najlepszy będzie nasz wytrzymały podnośnik A-2 do mebli i ciężkich telewizorów.
Telewizor na regale z książkami
Domowa biblioteczka tłem dla telewizora? To świetne rozwiązanie dla małego mieszkania i pomysł na funkcjonalny salon. Książki nad lub pod telewizorem stworzą eklektyczny styl, łącząc nowoczesność z tradycją. Asymetryczne półki zapobiegną efektowi, że telewizor będzie wyglądał jak „czarna dziura” na tle ulubionego księgozbioru. Efekt wizualny może zrównoważyć też ozdobna półka pod telewizorem lub ciekawe dodatki, jak świece i bibeloty. Tak może powstać nasza ulubiona strefa rozrywki, przed którą chętnie rozsiądziemy się w długie wieczory na seans z Netflixem lub książką.
Kompozycja obrazów w tle telewizora
Eleganckie wnętrze w stylu glamour nie musi wykluczać posiadania odbiornika TV. Ozdobna rama, która przylega do telewizora lub zostawia przestrzeń, przez którą widoczna jest poświata w modelach Ambilight, zasugeruje, że monitor telewizora to centralna część domowej galerii. To wrażenie wzmocni dobrze dobrany wygaszacz ekranu, który zgrywa się z tłem. Podczas wizyty gości możemy na tak umiejscowionym telewizorze wyświetlić zdjęcia z wakacji – taka kompozycja na pewno zrobi niezapomniane wrażenie.
Telewizor a kominek
Dość kontrowersyjnym tematem jest telewizor na ścianie nad kominkiem. Takie rozwiązanie ma swoich przeciwników, a głównym argumentem jest wysoka temperatura wydzielana przez palenisko. Obecnie często wystarczy odpowiednia odległość i skuteczna izolacja ściany, aby takie sąsiedztwo było w pełni bezpieczne. Warto pamiętać, że niekonieczna jest tu symetria – telewizor bezpośrednio nad kominkiem wygląda jak ołtarzyk, a jednoczesne oglądanie dwóch ruchomych obrazów męczy oczy i rozprasza uwagę. Dla bojących się o temperaturę odbiornika ciekawą nowością jest kominek elektryczny lub biokominek – oba emitują mniejsze ciepło niż tradycyjne palenisko i są bardziej ekologiczne. W ramach kompromisu można wyświetlić nagranie ogniska na ekranie – wygaszacz lub film stworzy realistyczny kominek na telewizorze, a nasza strefa odpoczynku zyska ciepły klimat.
Winda do projektora – jak w prawdziwym kinie
Nie zawsze możemy obejrzeć najnowsze premiery na dużym ekranie – chłodne wieczory, izolacja społeczna czy praca do późna to doskonały argument, żeby zamontować zestaw kina domowego we własnym salonie. Taka strefa aż prosi się o duży telewizor o dobrej rozdzielczości. Proste elementy w industrialnym stylu wywołają optyczne powiększenie ekranu. Dla miłośników starego kina spełnieniem marzeń może być rzutnik, który schowa się w ścianie jednym kliknięciem pilota, nie zaburzając klimatu wnętrza. Przy realizacji tak nietypowego planu pomoże nasza winda do projektora WP-560.
Rozwiązania dla małego pomieszczenia
Czasami planując remont trzeba pójść na ustępstwa, jednak małe mieszkanie nie wyklucza posiadania dużego telewizora. Na niedużych powierzchniach najważniejsza jest ergonomia, więc umiejscowienie telewizora w rogu pomieszczenia może zapewnić największą odległość podczas oglądania odbiornika. Pod urządzenie możemy dobrać szafkę narożną, która pomoże w praktycznym zagospodarowaniu kąta. Niezależnie, jakie rozwiązanie wybierzemy warto zadbać o nasz komfort i organizację przestrzeni zgodnie z własnymi upodobaniami.
Najnowsze komentarze